A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: no_sidebar

Filename: views/layout.php

Line Number: 7

Monodram teatralny „13419 – Potrzeba powracania” – Roberto Attias

Tue 28th
Jan
Monodram teatralny „13419 – Potrzeba powracania” – Roberto Attias

Włoski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na monodram teatralny Roberto Attiasa

„13419 - Potrzeba powracania.”

Monolog napisany, wyreżyserowany i zinterpretowany przez Roberto Attiasa

Spektakl o dużej mocy, silny, twardy, intensywny, potępiający wszelką dyskryminację, który z lekkością i uczuciem porusza temat deportacji Żydów z rzymskiego getta. Historia rzymska, ale międzynarodowa, opowiedziana w języku rzymskich Żydów. Wyjątkowy spektakl, który z biegiem lat został dostrzeżony i doceniony przez młodzież i nauczycieli szkół średnich i wyższych w całych Włoszech, ze względu na jego wartość edukacyjną, emocjonalną, bez nachalnej dydaktyki i użalania się nad sobą, w oprawie pięknych i wzruszających pieśni wybranych z tej okazji przez Gianniego Borgna.

Tajemniczy mężczyzna. Jego dziwna historia zabiera nas do spokojnego Rzymu lat trzydziestych XX wieku. Niedola spowodowana dyskryminacyjnymi prawami rasowymi, wojna, walka partyzancka i wreszcie widmo deportacji stanowią tło osobistego dramatu, którego rozwiązaniem będzie końcowy wstrząs spowity tajemnicą ludzkiej psyche.

„13419” to nie tylko przypadkowe spotkanie człowieka porządku i tajemniczego gościa. To nie tylko tajemnica psychologiczna, dochodzenie policyjne, ani zwykły przepływ świadomości. „13419” to wszystko razem, ale przede wszystkim jest to okazja, aby przypomnieć, że z czasem pewne wspomnienia nie powinny zostać utracone.

ul. Kanonicza 1
x